April 7, 2020

Please reload

Ostatnie posty

Czy psycholog może pomóc? "Wieczór RDC" i rozmowa o wsparciu w żałobie.

November 5, 2018

1/4
Please reload

Wyróżnione posty

O paradoksie zmiany

June 27, 2017

 

        Osoby, które chcą podjąć psychoterapię często podczas pierwszego spotkania z terapeutą mówią o tym, że potrzebują zmiany. Chciałyby zmienić swoje zachowanie, sposób działania, mechanizmy reagowania, relacje z innymi ludźmi, nawyki, a czasem po prostu samego siebie.

      Co to w zasadzie znaczy "zmieniać się"? W psychoterapii Gestalt jako zmianę rozumie się poszerzenie świadomości na temat samego siebie i swojego funkcjonowania w różnych obszarach. Podczas psychoterapii klient ma możliwość zgłębienia nie tylko swoich myśli, ale także emocji i odczuć płynących z ciała. Poznaje, odkrywa i doświadcza siebie. Celem psychoterapii Gestalt nie jest stawanie się kimś innym, ale przyjęcie i akceptacja siebie takim, jakim się jest. Poznając siebie klient odkrywa swoje potrzeby, uczy się je wyrażać i czerpać
z własnych zasobów. Pozostaje w autentycznym kontakcie z samym sobą, a dzięki temu łatwiej jest mu także być w kontakcie z innymi ludźmi. Świadomość, którą zyskuje pozwala mu wziąć odpowiedzialność za swoje życie, wybory, relacje ze światem i z innymi osobami.
     Na tym właśnie polega paradoks zmiany - zmieniamy się dopiero wówczas, gdy staniemy się sobą.

       

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Archiwum
  • Facebook - Grey Circle

Anna Bajkowska

PSYCHOTERAPIA

ul. Bellottiego 
ul. Karolkowa 

Warszawa - Wola

© 2017 Created by Anna Sokołowska